Ujusansa Jugo Majstr 2009

Komentarji so izklopljeni za Ujusansa Jugo Majstr 2009

Novice na strani sponzorja Ujusansa.

Odpira se čakalna doba za letošnji Ujusansa Jugo Majstr, ki se začne jutri 20.10. in traja do 25.12.2009. Obenem pa je v samem tekmovanju tudi nekaj novosti. Prižgana je zelena luč za jutrišnje kvalifikacije.

Ujusansa Jugo Majstr je odprto državno prvenstvo Slovenije v surfanju. Na tekmovanje se lahko prijavi vsak. Najbolje uvrščeni Slovenec in najbolje uvrščena Slovenka, pa postaneta državna prvaka.
Množičnost tekmovanja je presegla dosedanji format tekmovanja, zato bodo letos za nastop na finalu Jugo Majstra najprej potekale kvalifikacije.

Ujusansa za nagradni sklad prispeva:
1. mesto moški: Surf deska Oxbow
2. mesto moški: Neoprenska obleka Alder
3. mesto moški: Longskate Alder

1. mesto ženske: Neoprenska obleka Alder
2. mesto ženske: Longskate Alder
3. mesto ženske: FCS Liš

Vsi udeleženci finala prejmejo darilno vrečko v katero bodo prispevali nagrade ostali sponzorji, med drugimi Tribu in Manawai.

Vsi udeleženci prejmejo uradno majčko tekmovanja in diplomo.

Format tekmovanja bo sledeč:
– v finale se avtomatsko kvalificira prvih pet iz lanskoletnega Jugo Majstra
– v finale se avtomatsko kvalificirajo vsi dosedanji državni prvaki
– ostali se pomerijo v kvalifikacijah, naprej v finale se uvrsti prvih 10.

Glede na ta določila so se letos v finale že uvrstili:
Jernej Rakušček,
Andraž Rakušček,
Jaka Grosar,
Borut Vrhovnik,
Klemen Šurk,
Miha Zidar,

ki sedaj čakajo še 10 tekmovalcev, ki se bodo prebili skozi kvalifikacije.

Pri ženska so v finalu že:
Urška Golob
Lana Mihelčič
Romi Cencelj
Tisa Šenčur,
katerim se bodo pridružile še kvalifikantke (prvih 10 punc iz kvalifikacij).

KVALIFIKACIJE
Ocenjevanje kvalifikacij bo potekalo v živo (ne preko posnetkov), preko posnetkov se bo še vedno ocenjevalo finale Ujusansa Jugo Majstra.
Sodnik na kvalifikacijah bo Jernej Rakušček (ima tudi avstralsko sodniško licenco). Cilj spremenjenega formata je zmanjšati število surferjev, ki so naenkrat v vodi in omogočiti boljše pogoje za surfanje. Enaka pravila veljajo tudi v ženski konkurenci.
Ko prideš v četrtek na kvalifikacije, se zglasiš pri sodniku, plačaš prijavnino, če je še nisi in dobiš likro. Nato lahko greš v vodo in surfaš. Surfati lahko začneš kadarkoli od 12:00 do 18:00 ko traja ocenjevanje.

Zaradi ugodne napovedi imamo ZELENO LUČ za kvalifikacije!

Kvalifikacije za Ujusansa Jugo Majstra 2009
Medulin, kemp Kažela, četrtek 22.10.2009 od 12:00 do 18:00.

Če bodo razmere dopuščale bomo izvedli še en krog kvalifikacij, verjetno en dan pred finalom (datum še ni določen). Finale bo ob naslednjem večdnevnem jugu.

PRIJAVE

Prijave na letošnji Ujusansa Jugo Majstr zbiramo na mail Surf Zveze Slovenije – info@surfzveza.si in na dan prireditve do začetka tekmovanja.
To pomeni, da se moraš prijaviti ali na mail ali v Medulinu do četrtka 22.10.2009. Velja tudi za vse, ki so se že uvrstili v finale.

Prijavnina na tekmovanje Ujusansa Jugo Majstr 2009 znaša 20 EUR in pokriva tako kvalifikacije finale (plača jo vsak). Prijavnino lahko poravnate na račun zveze ali pa v Medulinu, v vsakem primeru, pa pred začetkom tekmovanja.

SURF ZVEZA SLOVENIJE
Ljubljana
TRR: SI56 0510 0801 2001 705

NETEKMOVALCI – SURFERJI
Prosimo vse, ki ne tekmujete, da med tekmovanjem ne motite tekmovalcev in na ta način prispevate svoj delež k organizaciji tekmovanja.

Novice na strani sponzorja Ujusansa.