Certifikat o opravljenem protidopinškem e-izobraževanju.

Komentarji so izklopljeni za Certifikat o opravljenem protidopinškem e-izobraževanju.

Pozdravljeni,

Z novo sezono 2022 je za pridobitev tekmovalne licence potrebno običajni vlogi priložiti tudi certifikat o opravljenem protidopinškem e-izobraževanju. Ta sprememba izhaja iz zahteve OKS, ki je v Pogoje, pravila in kriterije za registriranje in kategoriziranje športnikov v Republiki Sloveniji z dne 15.12.2020 za pridobitev tekmovalne licence uvrstil tudi obvezno protidopinško e-izobraževanje za športnike od vključno 14. leta dalje, na osnovi predpisa Slovenske antidoping organizacije (SLOADO). E- izobraževanje opravijo športniki od vključno 14. leta dalje na spletni strani ADEL, certifikat pa obvezno priložijo obrazcu za pridobitev tekmovalne licence. Veljavnost protidopinškega e-izobraževanja je dve leti.