Ujusansa Jugo Majstr 2010

Komentarji so izklopljeni za Ujusansa Jugo Majstr 2010
Zadnje novice in novosti v zvezi s tekmo spremljajte na strani sponzorja – Ujusansa Jugo Majstr 2010.
Začenja se čakalna doba za Ujusansa Jugo Majstr 2010, ki bo trajala od 17.11. do 25.12.2010. Ujusansa Jugo Majstr je odprto državno prvenstvo Slovenije v surfanju. Na tekmovanje se lahko prijavi vsak. Najbolje uvrščeni Slovenec in najbolje uvrščena Slovenka, pa postaneta državna prvaka. Tekma je ime je dobila po južnem vetru, ki na koncu Istre ustvari valove primerne za surfanje. Tekmovanje bo izvedeno, ko bodo v čakalni dobi primerni pogoji. Tekmovalci in gledalci bodite pozorni predvsem na dve opozorili:
rumeno luč – napoved je obetavna in v naslednjih dneh bi lahko bili valovi ter
zelena luč – napoved je obetavna in tekma se bo izpeljala.

NAGRADNI SKLAD

Moški

1. mesto: Clayton surfboard 6’8 swallow s smerniki FCS in FCS 6′ Regular Leash 7mm in Gorrila Gripom po izbiri
2. mesto: Alder wetsuit Evo ali Plasma po naročilu (debelina in velikost)
3. mesto: Manual longskate
4. mesto moški očala Shred Gustav moška – rjava
5. mesto moški Gorrila grip po izbiri in FCS 6′ Regular Leash 7mm

6. 69slam Siwmmshorts moške
7. 69 slam Longsleeve moški
8. 69slam spodnjice moške
best wipeout moški: 69 slam obesek, cd torbica ali slušalke

Ženske
2. mesto: Alder wetsuit Evo ali Plasma po naročilu (debelina in velikost)
3. mesto: Manual longskate
4. mesto ženske očala Shred Ayikroid ženska – violična
5. mesto ženske Gorrila grip po izbiri in FCS 6′ Regular Leash 7mm

6. 69slam kopalke ženske
7. 69slam kompletek spodnjega perila ženski
8. 69slam T shirt ženski

best wipeout ženske 69 slam obesek, cd torbica ali slušalke

Vsi udeleženci tekmovanja prejmejo darilno vrečko v kateri je: bon za poljubno pizzo v Gradu Kodeljevo, Ujusansa Jugo Majstr 2010 T-Shirt, Ujusansa beanie, bon za 20% popusta v 69Slam.

Ker je udeležba na tekmovanju vsako leto bolj množična je v samem formatu tekmovanja letos nekaj novosti. Prva novost je kakovostna lestvica slovenskih surferjev glede na uvrstitev na preteklih državnih prvenstvih skupaj s številom točk:

MOŠKI

4 Niki Lukšič Druškovič 80
5 Romi Cencelj 61
6 Tisa Senčur 51

Opomba: 1 točka pomeni 30 mesto ali pa da tekmovalcu ni bil ocenjen noben val.

FORMAT TEKMOVANJA
Letos bo Ujusansa Jugo Majstr 2010 potekal takole: kvalifikacije -> 2 x polfinale -> finale

KVALIFIKACIJE
V kvalifikacije morajo vsi, ki so na lestvici uvrščeni slabše od 20 mesta pri moških in slabše od 6. mesta pri ženskah ali na lestvico še niso uvrščeni. Ocenjevanje kvalifikacij bo potekalo v živo (ne preko posnetkov). Iz kvalifikacij se v polfinale uvrsti prvih 10 uvrščenih pri moških in prve 4 pri ženskah + morebitni dodatni tekmovalci za mesta, ki se sprostijo, če se tekmovalci, ki se uvrstijo preko mesta na lestvici, ne prijavijo na tekmo (pogoj je prijava, ne udeležba).

Trajanje kvalifikacij se bo določilo glede na razmere.

POLFINALE
V dveh polfinalih se pomerijo med sabo tekmovalci iz kvalifikacij in iz lestvice. Naenkrat je v vodi največ 15 tekmovalcev in največ 5 tekmovalk. Ocenjevanje polfinala bo potekalo v živo (ne preko posnetkov). Iz vsakega polfinala se v finale uvrsti prvih 5 tekmovalcev in prvi dve tekmovalki. Polfinale predvidoma traja 2 uri.

FINALE
V finalu se pomeri 10 tekmovalcev in 4 tekmovalke. Zmagovalec finala je zmagovalec Ujusansa Jugo Majstra 2010.

Trajanje finala se bo določilo glede na razmere.

Opombe:
– če je skupaj prijavljenih manj kot 31 moških, ni kvalifikacij, vsi v polfinale
– če je prijavljenih manj kot 7 žensk, ni kvalifikacij
– če je prijavljenih manj kot 5 žensk, nimajo polfinala

Natančen format tekmovanja je v prilogi.

PRIJAVE
A.) Se vpišeš na seznam.
B.) Plačaš prijavnino.
C.) Prijava je veljavna!

Prijave na letošnji Ujusansa Jugo Majstr zbiramo na seznamu in sicer do dneva prireditve do začetka tekmovanja (do začetka kvalifikacij). Enostavno se vpišeš in si prijavljen.

To pomeni, da se moraš prijaviti na ta seznam ali v Medulinu na dan tekmovanja. To velja tudi za vse, ki so se že uvrstili v polfinale preko mesta na lestvici.

Prijavnina na tekmovanje Ujusansa Jugo Majstr 2010 znaša 35 EUR (plačilo in prijava do kvalifikacij) oz. 40€ (plačilo in prijava na dan kvalifikacij). Prijavnino lahko poravnate v prvem primeru na račun zveze oz. v drugem primeru v Medulinu. Mora pa biti plačana preden se lahko tekmovalec udeleži tekmovanja. Če ne plačaš nisi prijavljen.

Podatki za nakazilo:
SURF ZVEZA SLOVENIJE
Ljubljana
TRR: SI56 0510 0801 2001 705

NETEKMOVALCI – SURFERJI
Lepo prosimo vse, ki ne tekmujete, da pokažete spoštovanje do edinega surf tekmovanja pri nas in da med tekmovanjem ne motite tekmovalcev in ne surfate na spotu kjer poteka tekma (Marlera/Meduza). Na ta način boste prispevali svoj delež k organizaciji tekmovanja. Hvala!

RAZPIS ZA SODNIKE
Obenem objavljamo tudi razpis za sodnike, ki bodo kvalifikacije in polfinale ocenjevali v živo. Sodnik za vsak dan ocenjevanja dobi 70€. Prijave pošljite na info@surfzveza.si.

RAZPIS ZA SNEMALCE
Za snemanje finala potrebujemo tudi 3 kamermane, plačilo za dan snemanja je 70€. Prijava: info@surfzveza.si.

POMOČ
Če je kdo pripravljen pomagati pri organizaciji naj se prav tako oglasi na info@surfzveza.si.

Več si lahko preberete tudi v tekmovalnem pravilniku.