Val Sezone 2008

Komentarji so izklopljeni za Val Sezone 2008
Na Billabong Jugo Majstru izberemo slovenskega državnega prvaka, vendar pa vemo, da na tem tekmovanju težko prikažemo tisto največ kar slovenski surferji zmoremo. Prvič zaradi samih pogojev in drugič zato, ker se vsi surferji tekme ne morejo vedno udeležiti.

Zato smo si zamislili še eno tekmo – tekmo za najboljši odsurfani val slovenskega surferja v posameznem letu. Pravila tekmovanja so sledeča:
  1. Za tekmovanje štejejo in se ocenjujejo videoposnetki odsurfanih valov.
  2. Posnetki morajo ali biti poslani po pošti na DVD-ju na naslov Surf Zveze, poslani preko elektronske pošte ali posneti na strežnik iz kjer se jih lahko sname.
  3. Surfa se lahko katerikoli spot na svetu, reef, beachbreak, plima, oseka, ocean, jezero…ni važno.
  4. Val mora biti odsurfan v letu 2008 med 1.1.2008 in 31.12.2008.
  5. Prispele posnetke valov se ocenjuje po istih ocenjevalnih kriterijih, kot veljajo za ocenjevanje na Jugo Majstru in sicer: “Tekmovalec, ki bo izvedel najtežje manevre, z največjo hitrostjo, močjo in povezanostjo na najbolj kritičnih delih vala, bo ocenjem z najvišjim možnim seštevkom točk (10).”

Ostale podrobnosti še sledijo!