100 supov za čistejšo Ljubljanico

Komentarji so izklopljeni za 100 supov za čistejšo Ljubljanico

V skupni akciji Radia Antena ter Surf in sup Zveze Slovenije, smo se včeraj na Ljubljanico podali suparji iz vse Slovenije. Cilj akcije je bil čiščenje obrežja reke in seveda druženje.

“Tole s supi je popolnoma uspelo. Bilo super,” je po akciji povedal Uroš Bitenc, voditelj dopoldanskega programa na Anteni, ki se je tudi podal na reko. “Na vodi je bila gneča, ampak kul gneča, pozitivna gneča. Gneča, ki v resnici nikogar ni motila. Vsi smo bili dobre volje, če se ne motim je bilo to največ supov hkrati, na neki reki pri nas. Najprej smo zapluli od Špice do Tromostovja in nazaj, nato pa smo se lotili dela in obrežje reke tudi očistili. Bili smo kar pridni.”

Dogodek je v okviru projekta Zelena prestolnica Evrope podprla tudi Mestna občina Ljubljana ter organizacija Watertrack s priznano francosko igralko Severine Vasselin. Slednja se je tudi udeležila nepozabnega supanja po reki Ljubljanici.

Foto: Marko Notar

VIR : 24ur.com